Wypiek chleba w SzymbarkuWypożyczalnia wypozyczalniaelektrykow.pl umożliwia wypożyczenie rowerów elektrycznych na 2 godziny lub na cały dzień. W ofercie znajdują się rowery górskie, rowery enduro, rowery trekkingowe i rowery miejskie. Ponadto można również wypożyczyć foteliki dziecięce i przyczepkę rowerową w której zmieści się dwójka dzieci o łącznej masie maksymalnej 45 kg. Oferowane rowery elektryczne charakteryzują się najnowocześniejszymi systemami napędowymi , dużym komfortem jazdy oraz dalekim zasięgiem, od 50 do 150 kilometrów w zależności od wypożyczanego roweru. Do każdego wynajmu oferowane są kaski i zapięcia przeciwkradzieżowe.


Wystawa najstarszych narzędzi, którymi Kaszubi posługiwali się od najdawniejszych lat. Wyeksponowane są tu głównie narzędzia i przedmioty codziennego użytku.


Jest to jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie można dowiedzieć się o historii niuchania tabaki, obejrzeć wyjątkową kolekcję kaszubskich tabakier.


To unikatowe miejsce stworzone z myślą o Państwa wypoczynku i relaksie. Niepowtarzalne zabiegi energetyzujące, pielęgnacyjne i odmładzające wzmacniają nie tylko ciało, ale również ducha. Tu, wśród kojących dźwięków muzyki, mają Państwo niezwykłą okazję na regenerację całego organizmu i odzyskanie sił witalnych. Kameralne pomieszczenie, klimatyczny wystrój dodatkowo zapewniają dobre samopoczucie i uczucie wyciszenia.

Doskonała propozycja dla osób pragnących relaksu, wyciszenia i poprawy kondycji organizmu. Susz piwny stosowany do kąpieli składa się z wielu dobroczynnych składników stosowanych od lat w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej jak chmiel, słód i drożdże.

  • Chmiel dobroczynnie wpływa na skórę i włosy, posiada silne właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne. Sprawdza się w pielęgnacji skóry łojotokowej, skłonnej do trądziku,
  • Słód zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry, jest bogaty w polifenole, które stabilizują kolagen i elastynę, wspomagają mikrokrążenie, działają odżywczo na skórę,
  • Drożdże piwowarskie zawierają prawie cały zestaw witamin z grupy B oraz wiele substancji mineralnych, zapobiegają powstawaniu drobnych zmarszczek, ujędrniają oraz wygładzają.

Ciekawą atrakcją w Centrum Edukacji i Promocji Regionu jest samodzielne wybijanie monet. U nas będziesz mógł zobaczyć jak powstawały monety w dawnych czasach oraz zabrać monetę na pamiątkę. Na monecie odbijany jest symbol naszego "Domu do góry nogami".


Wypiek chleba w SzymbarkuTylko u nas każdy turysta może własnoręcznie uformować i wypiec bochen aromatycznego kaszubskiego chleba.


Dla najmłodszych przygotowaliśmy dwa place zabaw. Jeden zlokalizowany w pobliżu wejścia do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, drugi w okolicach naszego minizoo. Na placach znajduje się piaskownica, zjeżdżalnie, huśtawki, koniki, drewniane domki i wiele innych! Uwaga - w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych podczas zabawy prosimy, aby nie zostawiać swoich pociech na placach zabaw bez opieki.


 

Zapraszamy do naszego sklepiku z pamiątkami. W ofercie różnego rodzaju pamiątki z Kaszub: miniaturki naszych obiektów (np. Dom do góry nogami), kaszubskie naczynia, kaszubskie stroje, rzeźby z drewna, pocztówki, płyty, tabaka...i wiele, wiele innych - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Wyjeżdżając z Kaszub koniecznie powinni Państwo zabrać ze sobą pamiątkę przypominającą o szczególnym miejscu jakim jest Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku oraz sam region Kaszub!


Ogród botaniczny

Gołubieński Ogród Botaniczny jest członkiem Rady Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce oraz Międzynarodowego Towarzystwa Ogrodów Botanicznych (BGCI).

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty dydaktycznej zawierającej zwiedzanie kolekcji żywych roślin wybraną ścieżką tematyczną oraz praktyczne warsztaty botaniczne. 

Według ostatniej pracy naukowej poświęconej badaniem liczby gatunków chronionych w polskich ogrodach botanicznych to właśnie w Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu jest ich najwięcej, dlatego zwiedzenie tego miejsca jest niepowtarzalną okazją do zobaczenia w jednym miejscu gatunków rzadkich i chronionych, które bardzo ciężko jest już zobaczyć na naturalnych stanowiskach. Zwiedzanie wybraną ścieżką obejmuje zagadnienia związane z bioróżnorodnością świata roślin, ich historią,  budową i właściwościami.

Ogród Botaniczny w Gołubiu jest otwarty dla zwiedzających w okresie od 1 kwietnia do 31 października, codziennie w godzinach 10-18.

 

Telefon kontaktowy: 58 684 36 08, kom. 600 872 501


Przeznaczony jest dla amatorów mocnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Kilkustopniowa skala trudności pozwala na korzystanie z niego nie tylko dorosłym, ale też naszym milusińskim. Wszystko odbywa się pod stałą opieką instruktorów doskonale przygotowanych do udzielenia fachowej pomocy.

Park Linowy jest czynny:
- w każdy weekend (sobota, niedziela), w następujących miesiącach: maj, czerwiec, wrzesień w godzinach 11:00-18:00
- codziennie, w następujących miesiącach: lipiec, sierpień w godzinach 10:00-18:00 

Aby uzyskać informacje dotyczące rezerwacji biletu do Parku Linowego, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: +48 608 488 773


Istnieje możliwość zakupu charakterystycznych dla naszego regionu wyrobów, pamiątek związanych z kulturą Kaszubów.


46,53 m - wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Wycięto ją z daglezji. Jest symbolem jedności Kaszubów. Podkreśla znaczenie drewna, które od wieków jest podstawowym materiałem budowlanym na Kaszubach.


Wykonany z jednego kawałka drewna. Zasiada przy nim jednocześnie ponad 200 osób. Ma integrować wszystkich ludzi świata, bez względu na kolor skóry, narodowość czy wyznanie. Przy nim odbywają się imprezy okolicznościowe, integracyjne, wesela, zjazdy rodzinne, uroczyste obchody rocznicowe i imprezy pracodawców, majówki, koncerty.


Ekspozycje w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku mają także charakter muzealny. Wystawione są tu różnego rodzaju narzędzia ciesielskie, kołodziejskie, rolnicze, furmańskie, medyczne i gospodarstwa domowego z okresu od XVIII wieku, do wybuchu II wojny światowej. Zobaczymy tu na przykład liczącą około 200 lat tokarko-kopiarkę do wyrobu szprych, kół i wozów czy dentystyczny przyrząd do wiercenia zębów na napęd nożny, sprzed 150 lat.


Rekonstrukcja łagru sowieckiego i lokomotywa z wagonami. Tu wspominamy tragiczny los Polaków wywiezionych „pociągiem donikąd” na Syberię. Drewniany dom został zbudowany z sosny angarskiej, przywieziono go z okolic Irkucka (ponad 8000 km). Ma około 240 lat.


Jeden z najmniejszych, drewnianych dworów na świecie. Jest symbolem ciągłości tradycji i kultury Polski szlacheckiej. Przypomina znaczenie takich budowli w umacnianiu państwowości i odrębności narodowej.


Przywieziony z Kanady z prowincji Ontario. Ma ponad 150 lat. Zbudowano go z drewna cedrowego. Przypomina historię Kaszubów, którzy wyemigrowali „za chlebem”.


Przywieziony z Turcji z miejscowości Adampol. Zbudowany przed 170 laty z drewna kasztanowego (kasztan jadalny). Przypomina tragiczny los polskiego żołnierza – tułacza, który na obczyźnie walczył o niepodległość swojej ojczyzny.


Rekonstrukcja bunkra partyzanckiego z okresu II wojny światowej. Miejsce, gdzie poznajemy historię Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” – najliczniejszej organizacji podziemnej działającej na Kaszubach.


Kaszubi chcąc upamiętnić bohaterów Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski postawili im pomnik - wielki głaz w kształcie serca. Nie bez przyczyny na materiał pomnika wybrano właśnie głaz… jest on naturalnym bogactwem Kaszub. Pomnik ma kształt serca wyrytego w głazie.


Kościółek pod wezwaniem św. Rafala Kalinowskiego jest wyjątkowym miejscem, stanowi on materialny wyraz ducha Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. 17 września 2004 r., podczas Światowego Zjazdu Sybiraków, został konsekrowany przez śp. biskupa pelplińskiego - ks. Prof. Dra Hab. Jana Bernarda Szlagę.


Jest symbolem odwróconego przez człowieka świata. To nie tylko świetna zabawa i promocja naszego Centrum, ale przypomnienie współczesnej alegorii świata, w którym tradycja i system wartości zostały postawione na głowie.


Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2010 roku. Grało na nim wielu znanych w Polsce i na świecie pianistów (m.in.: Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Waldemar Malicki).


Ma około 250 lat. Swą architekturą nawiązuje do tradycyjnego, drewnianego budownictwa kaszubskiego. Symbolizuje naturalny pomnik trudu naszych przodków.


To swoisty ukłon dla najmłodszych oraz część akcji społecznej, której celem jest nauka historii poprzez zabawę oraz walka przeciwko wtórnemu analfabetyzmowi, zjawisku, które możemy coraz częściej zaobserwować wśród dzieci i młodzieży. W naszym świecie bajek, najmłodsi będą mogli posłuchać tradycyjnych, znanych nam wszystkim bajek takich jak: Reksio, Miś Uszatek, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek i wiele innych. Wszystkie bajki czytane są przez znanych polskich aktorów i posiadają wspaniałą, multimedialną oprawę.

Kaszubski Świat Bajek jest czynny w następujących miesiącach:  maj, czerwiec, wrzesień - w każdy weekend (sobota, niedziela),  w następujących miesiącach: lipiec, sierpień - codziennie.Kaszubskie Centrum Kongresowe Sp. z o.o. jest Benificjentem Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. i uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 ”.

Hotel Szymbark / hotelszymbark.pl / 2021

Projekt i realizacja: StudioArt.biz & Studio Goldinus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Zarezerwuj pokój online!
Zobacz oferty specjalne!
Skontaktuj się z nami!