Trzypoziomowy Browar Kaszubska Korona to wyjątkowe miejsce prowadzone z pomysłem i pasją. Oprócz znakomitych wyrobów piwowarskich, nasi goście znajdą tu doskonałe regionalne dania, idealnie dopasowane do charakteru każdego z naszych piw. Na górnym i środkowym poziomie umieszczona jest restauracja oraz bar, natomiast dolny poziom zajmuje warzelnia, która stanowi serce browaru.

Na miejscu warzymy kilka gatunków piwa, do ich produkcji używamy najszlachetniejszych składników - słodu, chmielu i drożdży, dostarczanych przez mistrzów branży piwowarskiej w Europie. Piwa marki Kaszubska Korona są oparte na tradycyjnych Kaszubskich recepturach i wytwarzane z dokładnością, jaką gwarantuje dzisiejsza technologia. Pozwala nam to na warzenie piwa o znakomitych walorach smakowych i doskonałym aromacie, przy jednoczesnym wyeliminowaniu środków konserwujących i sztucznych barwników. Wszystkie nasze piwa są niepasteryzowane i niefiltrowane, a ich wytrawny smak zadowoli każdego prawdziwego piwosza.

Nasi goście cenią sobie miłą i swojską atmosferę naszego Browaru. Każdy kto nas odwiedził wie, że piwo najlepiej smakuje nalewane prosto z nalewaka i podawane z rąk sympatycznej i uśmiechniętej Kaszubki. Naszymi piwami mogą się Państwo także podzielić z innymi, zabierając je do domu w oryginalnej 5 litrowej beczce, w formie sześciopaku, trójpaku, bądź w butelkach 0,33 l.

 

Menu piwne Browaru Kaszubska Korona:

 

Kartuski Mnich

Piwo: Jasne Pełne

Typ: Pils 

Alkohol: 5,0%

Piwo o wyraźnym aromacie chmielowym z nutą słodową. Smak typowy dla Lagera z mocną charakterystyczną goryczką. Barwa złocista z naturalnymi pęcherzykami dwutlenku węgla. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


 

Wieżyca

Piwo: Jasne Pełne

Typ: Lager Kaszubski

Alkohol: 5,0%

 

Piwo o lekkim aromacie chmielowym z nutą słodową. Smak typowy dla Lagera z łagodną nutką goryczki. Barwa złocista z umiarkowanym nasyceniem dwutlenku węgla. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


 

Pucki Rybak

Piwo: Jasne Pełne

Typ: Pszeniczne

Alkohol: 4,8%

Orzeźwiające piwo o smaku i zapachu cytusowo-bananowym z lekko wyczuwalnym chmielem aromatycznym i nutką goździków. Barwa jasnosłomkowa z typowym dla tego rodzaju piwa drożdzowym zmętnieniem i gęstą śnieżnobiałą pianą. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


 

Stężycka Malina

Piwo: Jasne Pełne

Typ: Lager o smaku owocowym

Alkohol: 5 %

Piwo warzone podobnie do piw typu Lager. Smak z lekko wyczuwalną truskawką. W zapachu dominuje świeża truskawka z delikatną nutą chmielu. Barwa jasno czerwona, typowa dla piw jasnych owocowych. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


 

Kościerski Miód Piwny

Piwo: Miodowe Ciemne Pełne Jęczmienne z dodatkiem słodów specjalnych.

Typ: Ale Miodowy

Alkohol: 5,2%

Piwo z wyraźnie wyczuwalnym słodkim smakiem miodu i z delikatną nutą karmelu. W smaku pełne z nutą słodyczy. Zapach chmielowo-karmelowy z delikatną wonią miodu. Barwa ciemna, zbliżona do palonego karmelu. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


 

Szymbarski Smok

Piwo: Ciemne Mocne

Typ: Ciemny Koźlak

Alkohol: 7,0%

Warzone na bazie słodów palonych , karmelowych i barwiących. Smak wyraźnie słodowo-kawowo-karmelowy, z nutą chmielu aromatycznego i wyczuwalną obecnością suszonej śliwki. Piwo o barwie karmelowo-czekoladowej. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


 

Menu piwne, okolicznościowe Browaru Kaszubska Korona:

 

Witbier

Piwo: Jasne Pełne

Typ: Pszeniczne ( Belgijskie )

Alkohol: 4,8%

Orzeźwiające piwo o smaku i zapachu cytrusowo-bananowo-pomarańczowym, z lekko wyczuwalnym chmielem aromatycznym i nutą świeżej kolendry. Barwa pomarańczowo-złocista z typowym dla tego rodzaju piwa zmętnieniem i gęstą śnieżnobiałą pianą. Niefiltrowane, niepasteryzowane.

 


Stolem - Kaszubski Jasny Koźlak

Piwo: Jasne Mocne

Typ: Jasny Koźlak (Maibock)

Alkohol: 7 %

Piwo o wyraźnie słodowym smaku z lekko wyczuwalnym chmielem aromatycznym. Zapach lekko owocowy z przebijającym się w głębi delikatnym miodem. Barwa miedziano-słomkowa. Niefiltrowane, niedopasteryzowane.

 


Porter Kaszubski

Piwo: Ciemne Mocne

Typ: Porter Bałtycki

Alkohol: 10%

Piwo o wyraźnie kawowo-karmelowym smaku , w tle wyczuwalne mocno palone słody. Długie leżakowanie powoduje niesamowitą głębię i moc tego piwa. Zapach intensywnie karmelowy z nuta mocno palonych słodów. Porter Kaszubski to piwo dla koneserów i ludzi szukających naprawdę wielkich piwnych wrażeń. Niefiltrowane , niedopasteryzowane.

  


 

Dymione

Piwo: Warzone ze słodów

Typ: z pszenicznych wędzonych, jęczmiennych wędzonych, karmelowych, specjalnych.

Alkohol: 5,5%

Zawartość ekstraktu: 14 °

Piwo dolnej fermentacji , niefiltrowane, lekko pasteryzowane o średnim nasyceniu dwutlenkiem węgla. W smaku i zapachu wyczuwalna wędzona swojska szynka. Barwa ciemno bursztynowa. Piwo okolicznościowe - nie zawsze dostępne w naszym browarze. Piwo okolicznościowe - nie zawsze dostępne w naszym browarze.

 


 

 


Kaszubskie Centrum Kongresowe Sp. z o.o. jest Benificjentem Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. i uzyskała subwencję finansową w ramach programu rządowego „Tarcza Finansowa 2.0 ”.

Hotel Szymbark / hotelszymbark.pl / 2021

Projekt i realizacja: StudioArt.biz & Studio Goldinus

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Zarezerwuj pokój online!
Zobacz oferty specjalne!
Skontaktuj się z nami!